حراج!

موبایل ربات آیپاک قشم ولتاژ

43,218,000 تومان
بدون مالیات
QV-Ipuck
1 قلم

ویژگی های محصول

رده سنی : نوجوان و بزرگسال
میکروکنترلر : PIC
هدف ربات : حل مسئله نقشه برداری و مکان یابی
نوع ربات : قابل برنامه نویسی
ریموت کنترل : ندارد

تعداد :

Mobile Robots در واقع به ربات های خودکار سیار که قابلیت حرکت دارند گفته می شود. موبایل ربات ها،توسط نرم افزار هایی که از سنسور ها و دیگر تکنولوژی ها برای حرکت در محیط اطرافشان استفاده می کنند، کنترل می شوند . این ربات یک ربات متحرک کوچک میباشد که از نظر تقسیم بندی ربات‌ها از نظر نوع حرکت، عضو خانواده ربات‌های متحرک چرخدار محسوب میشود ؛ ربات‌های متحرک چرخدار عمدتا در زمین‌های هموار یا کمی ناهموار استفاده میگردند و به دلیل درجات آزادی کم راحتی حرکت از قابلیت‌ مانورپذیری و کنترل خوبی برخوردار هستند.
از ویژگی های این ربات استفاده از نرم افزاری به صورت منبع باز (OSS ) است و سخت افزاری با ساختار سطح پایین که امکان برقراری ارتباط با طیف وسیعی از دستگاه‌های الکترونیکی را فراهم میسازد و این موجب شده که گسترش وسایل و توانایی ها در این ربات بسیار راحت و با وسعت زیادی قابل اجرا باشد.
از دیگر ویژگی های این ربات دارا بودن ماژول  WiFi بوده که نیاز به وجود سیم به عنوان ابزار ارتباطی برای برنامه‌ریزی و انتقال اطلاعات دریافتی و نتایج پردازش توسط ربات را برطرف ساخته و بخش زیادی از سختی‌ها و پیچیدگی‌های کار با سیم را از میان برداشته است.
 همچنین این ربات دارای دو موتور به همراه انکودر  می‌باشد که امکان چرخش 360 درجه‌ای را برای ربات فراهم می‌سازد  و نیز دارای هشت LED و هشت سنسور فاصله سنج در حاشیه بدنه خود می‌باشد.
از نقاط قوت در این ربات امکان اضافه نمودن ماژول‌های دوربین و سنسور سونار و البته قابلیت افزودن حرکت گله ای (درصورت درخواست مشتری و با اعلام هزینه) می‌باشد که در طراحی این ربات در نظر گرفته شده است تا کاربر بتواند در صورت نیاز و با تهیه کردن این ماژول‌ها به قابلیت‌های ربات خود بی افزاید. از دیگر توانایی‌های حائز اهمیت این ربات توانایی حل مسئله مکان یابی و نقشه‌برداری می‌باشد.

ابعاد
76x59mm
وزن
200 gr
نرم افزار مورد استفاده:
کنترلی قابل اجرا بر روی رایانه
جنس بدنه:
پرینتر سه بعدی
اقلام همراه
باتری، موتور، چرخ، بازر، سنسور IR ، LED ،WIFI و دفترچه راهنما

محصول در همان دسته بندی

6 other products in the same category